projekt BALOOK - loftowe wnętrze z nutą kobiecej elegancji
Dziś zapraszam Was do wnętrza w stylu loftowym, ALE z dużą dozą kobiecej elegancji. Prezentuję dziś projekt BALOOK, gdzie przeplata się skandynawska przytulność z nowojorskim loftem. Takiego projektu wnętrza jeszcze w HOUSE LOVES nie było. Śmiało mogę tak stwierdzić, tym bardziej, że do każdego klienta i wnętrza podchodzimy bardzo indywidualnie, zwracając uwagę na wnętrzarskie marzenia inwestora oraz czasem rozbieżność gustów wszystkich domowników. Tak właśnie powstały wnętrza w projekcie BALOOK - idealnie wpisują się one w styl FESSU, który w HOUSE LOVES wyznajemy od początku istnienia naszego studia projektowego.
Projekt BALOOK powstał w odnowionym od podstaw powojennym domu wolnostojącym na osiedlu willowym w Szczecinie. Dosłownie - inwestorzy skuwali w nim niemalże każdą ścianę, a dzięki współpracy z nami udało się wypracować “nowe”, funkcjonalne geometrie poszczególnych pomieszczeń. Wnętrza domu niemalże w 100% zostały wykończone wg wytycznych z naszego projektu, dlatego z przyjemnością zapraszam Was do środka!
BEFORE & AFTER
Zanim zaproszę Was do poszczególnych pomieszczeń, obejrzyj kilka ujęć “Przed i Po”
Video room tour
Poniżej kilka pięknych filmowych kadrów z wnętrz projektu BALOOK
WIATROŁAP I HOL
Już na wejściu do domu BALOOK widać charakter wnętrz, który zdradza wiatrołap i hol. W pomieszczeniach nie uraczycie zbyt wielu białych ścian. Mieszkańcy domu swój gust oraz dobre samopoczucie osadzili głównie w stylu loftowym, a ten dozuje biel w odpowiednich dawkach. We wnętrzach przeważają zatem ciepłe odcienie szarości, czerni i naturalnego drewna. Podłoga nie boi się sęków oraz nasyconej barwy dębu. Całość dopełnia naturalna cegła oraz miedziane dodatki, tekstylia i roślinność.
Wszystkie projektowane przez nas pomieszczenia w projekcie BALOOK ociepliliśmy nutą skandynawskiej przytulności i kobiecą elegancją. Inwestorom bardzo zależało na stonowaniu surowego w odbiorze stylu loft z elementami nurtu hygge.
Wejście do domu jest ważną przestrzenią, która jest nie tylko wizytówką, ale musi spełniać też swoje ważne funkcje. Dlatego, mimo że w oryginalnym projekcie architektonicznym tutaj były dwa mniejsze pomieszczenia, postanowiliśmy połączyć je w jedno, ale duże i wygodne. Przecież nikt nie lubi cisnąć się, przyjmując gości, w wąskim korytarzu, nie mając miejsca na wieszanie kurtek czy położenie butów.
Schody w domu są zaprojektowane z ciekawie wygiętą barierką. Chociaż były bardzo wąskie i strome, udało nam się zapobiec temu projektując spocznik i nie duży dodatkowy zabieg schodowy.
DOMOWE BIURO
Te drewniane drzwi suwane na czarnej prowadnicy prowadzą do domowego biura. Biuro w zależności od potrzeb może mieć charakter otwarty na część salonową lub zamknięty jako pokój gościnny. Od tej części dziennej domu oddziela je duża na całą szerokość i wysokość ścianka loftowa z suwanymi drzwiami. W razie konieczności biuro można przesłonić kotarami tak, aby odnaleźć odpowiedni klimat do pracy w domu.
SALON i JADALNIA
Płynnie z biura przechodzimy zatem do jadalni i salonu. Dużą uwagę w strefie dziennej skupia tutaj przytulny kąt z rodzinnym narożnikiem, który niewiele wybija się wizualnie na tle ciemnoszarej ściany. Dużej dozy elegancji i przytulności dodają tutaj tekstylia, oświetlenie i drewniane meble. A przede wszystkim dekoracje okienne w postaci samych zasłon.
Tutaj też muszę nadmienić, że inwestorom jeszcze nie udało się w pełni zaaranżować ściany z szafką RTV. Ta część naszego projektu czeka jeszcze na realizację :)
Stół jadalniany dla całej rodziny umiejscowiony jest pomiędzy biurem a częścią wypoczynkową. Nad stołem wiszą piękne miedziane lampy, a o komfort siedzenia domowników dbają wygodne, tapicerowane krzesła.
Nikogo chyba nie zaskoczę, że w bliskim sąsiedztwie jadalni znajduje się kuchnia? Witaj w jej progach. Zwróć uwagę na ciekawą geometrię sufitu nad przyścienną zabudową kuchenną. We wnętrzu pojawia się sporo cegły, która płynnie przechodzi z holu. Zaś sama zabudowa kuchenna jest ubrana w fornir z drewna orzechowego.
W niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić półwysep oraz wolnostojącą lodówkę SBS, która była priorytetem dla inwestorów. Miejsca do przechowywania nie brakuje dzięki dobrze rozplanowanej całościowo przestrzeni.
ŁAZIENKA NA PARTERZE
Łazienka na parterze domu oznacza, to, że korzystają z niej wszyscy domownicy oraz przebywający w niej goście. Wymogiem była strefa prysznica, który udało nam się pięknie ubrać w drzwi loftowe. Niewielkie pomieszczenie powiększyliśmy ścianą z luster. Łazienka dzięki temu wizualnemu zabiegowi zyskała dużo przestrzeni :)
NA PIĘTRZE
Przenosimy się na piętro domu w projekcie BALOOK. Tutaj w ramach współpracy nasze biuro zaprojektowało Łazienkę Rodzinną, Sypialnię Rodziców oraz dwie Sypialnie Dziecięce.
W holu na piętrze zwróć uwagę, na piękne szare skrzydła drzwi wewnętrznych, odciętych białą ościeżnicą. W połączeniu z czarną klamką kompozycja nie jest nazbyt elegancka - o co właśnie nam chodziło.
ŁAZIENKA NA PIĘTRZE
Małe zaskoczenie! Tu dominuje biel! Zupełnie odmienna sytuacja do reszty pomieszczeń. Tu wymagania inwestorów były jasno określone i z chęcią wdrożyliśmy je do realizacji. Jednak, aby nie zgubić zupełnie loftowego stylu, komoda umywalkowa, zabudowa nad wc oraz oświetlenie - mocno nawiązują do obranego nurtu w pozostałych pomieszczeniach.
SYPIALNIA
Sypialnia rodziców, w której widać mocno kobiecy pierwiastek! Pojawiający się róż, fiolet i kobiece postery zdradzają fakt, że najwięcej w tym wnętrzu do powiedzenia miała inwestorka :) dodatkowo w całym projekcie możecie zauważyć ze zabudowy szaf wykorzystywały rozwiązania z IKEA. To ogromna oszczędność na całości projektu. Dzięki temu, mogliśmy ulokować budżet w innych rozwiązaniach.
Zaprojektowaliśmy jeszcze dwa pokoje dziecięce, pokój gościnny, pralnie i garaż tego domu. Mamy kilka ujęć, które na koniec Wam pokarzę. To zakończy prezentację tego pięknego domu. Mam nadzieję, że naszym klientom ten dom będzie służył latami i będą czuli się w nim po prostu domowo.